Gürmen Group, sosyal sorumluluk bilinciyle yatırım yaptığı ve hem Türkiye hem de dünya için stratejik öneme sahip tarım sektöründe zeytin ve zeytinyağından süte farklı ürünleri, sağlıklı nesiller için tüketicilerle buluşturuyor.

Sektöre Gökkale Tarım ile yatırım yapan grup, ilk olarak Kastamonu Devrekani’de süt ve hayvancılık tesisi Gökkale Çiftliği’ni hayata geçirdi. Grubumuzun sosyal sorumluluk bilinciyle geliştirdiği ve yörenin tarım-hayvancılık faaliyetlerine destek vermek, bölge istihdamına katkıda bulunmak aynı zamanda modern bir üretim modelini kurgulamak için hizmete açtığı ‘Hastalıklardan Ari Çiftlik Sertifikası’na sahip Gökkale Çiftliği’nde günde yaklaşık 20 ton çiğ süt üretiliyor.

Devrekani Gökkale Çiftliği’nde süt hayvancılığına besi hayvancılığı da eklenirken bu sayede 1. 5 milyon m2’lik alanda farklı ırklarda damızlık ve besilik hayvan yetiştiriciliği de gerçekleştiriliyor. Çiftlik aynı zamanda biogaz tesis yatırımını da devreye aldı ve bu sayede günde 3.5 ton organik gübre üretebiliyor.

Grubun tarım alanında diğer yatırımı Aydın Karacasu’da bulunun 5.5 milyon m2’lik arazide faaliyet gösteren zeytin işleme ve zeytinyağı üretimi…

Modern alt yapısı ve kullanılan yenilikçi üretim teknikleriyle bir ilki gerçekleştiren Gökkale Tarım’ın zeytin işlemi ve zeytinyağı üretim tesisleri, zeytini en taze ve doğal haliyle hasada hazır hale getirebilme ayrıcalığına sahip. Bu özel yöntem ile üretilen Vievi markalı zeytinyağı; dünyanın en kaliteli zeytinyağı markaları arasında yer alacak şekilde gelişimini sürdürüyor.