Gurmen Group
  (+90) 212 484 04 84
  (+90) 212 644 31 90
  gurmen@gurmen.com.tr

HAZIR GİYİM & PERAKENDE

Gürmen Grubu'nun amiral gemisi Gürmen Giyim; Karabük-Safranbolu, Kastamonu-Araç ve Kastamonu Merkez'de kurulu fabrikalarında ürettiği şık, inovatif ve kaliteli ürünleriyle erkek hazır giyim alanında dünya devleriyle yarışıyor.

Karabük-Safranbolu ve Kastamonu - Araç'ta günde 2 bin 100 takım elbise, bin 750 pantolon ve Kastamonu Merkez'de 2010 yılında faaliyete geçen gömlek fabrikasıyla günde 2 bin gömlek üretim kapasitesine sahip Gürmen Giyim, ürünlerini aralarında Rusya, ABD, İngiltere, Fransa ve İtalya'nın bulunduğu 25 ülkeye ihraç ederken dünyanın önde gelen markalarına da ileri teknolojiyi kullanarak, yüksek kalitede, ince bir işçilik ve yenilikçi bakış açısıyla üretim gerçekleştiriyor.

Ramsey, Kastamonu Merkez'de faaliyete geçen gömlek fabrikasıyla kısa bir süre içinde bu alanda üretim kalitesi ve kapasitesi bakımından Avrupa'nın en büyük beş fabrikası arasına girdi.

Üretim alanında sahip olduğu gücü ve üretici kimliğini 2005 yılından itibaren, yenilikçi yapısı ve tasarım odaklı bakış açısı sayesinde kaliteli, stil ve şık ürünlerden oluşan kendi koleksiyonlarına taşıyan Gürmen, çatısı altında bulunan Ramsey ve KİP markalarıyla erkek modasında yepyeni bir dönemi de başlattı.

Hazır giyim ve perakendede her iki markasıyla "Her erkeğin bir stili vardır" anlayışına uygun tasarımlar geliştiren Gürmen Giyim, Türkiye'den dünyaya erkek modasında yepyeni bir moda anlayışı sunuyor. 2004 yılında Uluslararası Denetim Firması Deloitte'nin araştırmasıyla Turquality programına seçilen Gürmen, yıllık denetimleri başarıyla geçerek bu konumunu sürdürüyor.

Dünyanın devlet destekli ilk ve tek markalaşma programı olan Turquality, Türkiye'nin rekabet avantajını elinde bulundurduğ ve markalaşma potansiyeli olan ürün gruplarına sahip firmaların, üretimlerinden pazarlamalarına, satışlarından satış sonrası hizmetlerine kadar bütün süreçlerini kapsayacak şekilde yönetsel bilgi birikimi, kurumsallaşma ve gelişimlerini sağlayarak uluslararası pazarlarda kendi markalarıyla global bir oyuncu olmalarına destek olmayı hedefliyor. Bu sayede geliştirilen Türk markaları kanalıyla 'Türk Malı' imajının ve ülke itibarının güçlendirilmesinin sağlanması planlanıyor.

İyi Moda, İyi Marka / RAMSEY

Marka kimyasındaki kalite ve detaycılığı "İyi Moda, İyi Marka" anlayışıyla harmanlayarak yol haritasını belirleyen Ramsey, şık, stil, yenilikçi ve tasarım odaklı koleksiyonlarıyla dünya erkek modasının dikkat çekici markaları arasında yer alıyor. Türkiye'de 40 konsept, 13 grup mağaza olmak üzere 90 satış noktasıyla, dünya genelinde ise Rusya'dan Azerbaycan'a, Kazakistan'dan Güney Afrika'ya 26 ülkede 158 satış noktasıyla dünya erkeklerine günün 24 saatinde onlara farklı bir tarz yaratma imkanı verebilecek koleksiyonlar sunuyor. Markanın hedefi ise 5 yıl içinde yurt içi ve yurt dışında toplam 250 mağazaya ulaşmak.

Erkek modasında bir ilk Zero Weight

Ar-Ge'ye yaptığı yatırımlarla erkek modasında yenilikçi bir anlayışa da sahip olan Ramsey, takım elbisenin şık duruşunu koruyarak yüzde 50'ye varan hafiflik sağlayan 'Zero Weight' teknolojisiyle de bir ilki gerçekleştirmiş durumda. Zero Weight üretim teknolojisini takım elbiseye uygulayarak 750-800 gram hafifliğinde takım elbiseler hazırlayan Ramsey, bu özel teknolojinin paltodan ayakkabıya kadar her üründe kullanımı için Ar-Ge yatırımlarını sürdürüyor.

Dünya devleriyle aynı platformda

Dünya erkek modasının vitrini sayılan ve moda profesyonellerinin trendlerle ilgili referans noktası olarak gördüğü Pitti Immagine Uomo'ya yılda iki kez katılan Ramsey, dünya devleriyle birlikte koleksiyonlarını sergiliyor. Ramsey, erkek modasındaki şık, stil, tasarım odaklı ve yenilikçi tarzını yansıttığı koleksiyonlarıyla, hem fuarın düzenlendiği İtalya'daki hem de dünyanın dört bir yanından gelen uluslararası alıcıların ilgi odağı halinde...

Şık ve güncel erkeklerin tercihi / KİP

Gürmen Grup'a katıldığı 1998 yılından beri sürekli büyüyen ve satış noktasını artıran KİP, ürün portföyünü de geliştirerek şık ve güncel koleksiyonlarıyla kendi tarzını oluşturan erkeklerin tercih ettiği bir marka konumunda. Yenilikçi duruşu ve kalite anlayışını Türk ve İtalyan tasarımcıların sinerjisiyle birleştirerek erkek modasında farklı bir yer edinen KİP, uzun soluklu yatırımlarla global bir marka olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Geniş ürün portföyü

Takım elbiseden gömleğe, kravattan ayakkabıya kadar günümüz erkeğinin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak ürün çeşitliliğine sahip KİP, şık ve dikkat çekici seçimler yapmak isteyenlerin tercihi olabilecek koleksiyonlarıyla farklılaşıyor. Çağdaş ve yenilikçi tasarım anlayışıyla inovatif ürünler geliştirme konusunda uzun soluklu çalışmalara ağırlık veriyor.